Napřed se u matky najedl, pak ji napadl

Napřed se u matky najedl, pak chtěl peníze a cigarety, nakonec ji napadl. Aby toho nebylo málo, napadl i matčina druha. Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Podle policejního mluvčí Jana Bílka měl obviněný muž v pátek 11. listopadu letošního roku v Chebu přijít na návštěvu do bytové jednotky své matky. Poté, co se navečeřel, měl po matce požadovat cigarety, alkohol a finanční hotovost. „Matka mu tedy dala cigarety a drobnou finanční hotovost. S tím se ale muž nechtěl spokojit, a tak jí začal vulgárně urážet. V bytě se nacházel také druh ženy, který obviněného muže vykázal ven z bytu. Ten na to měl zareagovat fyzickým napadením muže, kterého měl několikrát udeřit do horní poloviny těla a přitom se stále dožadoval finanční hotovosti. Poté měl fyzicky napadnout také svou matku a to několika údery do hlavy,“ doplnil mluvčí.

Muž byl krátce po fyzickém útoku policisty zadržen v bytové jednotce své matky.

Jednapadesátiletá žena a šestapadesátiletý muž utrpěli zranění, se kterými byli převezeni Zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.