Průvod Vendelín vyjde do plzeňských ulic se šťastným číslem sedm

Divadlo J. K. Tyla po dvouleté „covidové“ pauze zve všechny kulturní a divadelní příznivce, aby se v úterý 6. září připojili k Průvodu Vendelín, který posedmé symbolicky otevře novou divadelní sezónu v Plzni a Plzeňském kraji. Průvod vyjde stejně jako v minulých letech v 16.00 z Mlýnské strouhy a přes sadový okruh dojde k Velkému divadlu. Zde bude od 16.30 připraven hodinový program v podání všech uměleckých souborů DJKT a malá divadelní stezka s úkoly pro děti, které si za jejich splnění odnesou malé dárky.

Foto: Archiv divadla – ilustrační snímek z roku 2019, na kočáře sedí Jan Holík jako Vendelín Budil

Srdečně zvu všechny milovníky divadla, umění a kultury vůbec, aby společně s námi přivítali novou divadelní sezónu. Kdo bude chtít, může přijít v kostýmu a vnést tak do Průvodu Vendelín víc barev, radosti a energie,“ vybízí k účasti ředitel divadla Martin Otava. „Program u Velkého divadla nabídne ukázky z připravovaných premiér, například z muzikálu Kozí válka, i nejoblíbenějších titulů, jako je Netopýr či Prodaná nevěsta,“ doplňuje.

První ročník průvodu se uskutečnil v roce 2014 a jméno získal po významné osobnosti plzeňské kultury – Vendelínu Budilovi, který v roce 1902 stál u otevření Velkého divadla a jako jeho ředitel zde působil deset let. Proto účastníci s sebou nesou v čele průvodu trojrozměrnou podobiznu Vendelína Budila stylizovanou podle jeho nejslavnější role – Krále Leara, kterou Budil jako herec nastudoval celkem třikrát. V čele průvodu letos jako Vendelín Budil vystoupí herec Josef Nechutný, který tak přebírá štafetu po bývalém kolegovi Janu Holíkovi.

Martina Drbušková