Nenechte si ujít nejveselejší festival! Kreslíři se představí na zeleném koberci

Nenechte si ujít nejveselejší festival! Hlavní program Mezinárodního festivalu kresleného humoru startuje za několik málo dní, ale výstava je na františkolázeňské Národní třídě už teď ke zhlédnutí. Od pátku 15. července začne bohatý doprovodný program, který bude zakončen v neděli 17. července. Zazpívat přijede také Janek Ledecký. A jaký by to byl festival bez představení hlavních aktérů na červeném koberci? Ale protože červený koberec má kde kdo, tak na téhle akci se kreslíři projdou na speciálním zeleném koberci.

Chybět nebude jako každý rok spousta zábavy, humoru, hudby a přichystána bude také nejedna novinka. Jak organizátoři prozradili, na své si také přijdou milovníci netradiční kuchyně, kteří v několika stáncích nabídnou speciální dobroty.

„Na festival dorazilo 1309 vtipů od 442 autorů z 59 zemí světa. A všechny budou mít společné téma – vše, co se týká jídla, restaurací, hospod, barů, ale i kuchyní,“ uvedl organizátor Mezinárodního festivalu kresleného humoru výtvarník Mirek Vostrý.  „Připraven bude také doprovodný program plný zábavy. Přichystána bude také novinka,“ prozradil s tím, že v průběhu sobotního programu budou všichni přítomní kreslíři tvořit maxi vtip o velikosti 1,60 m x 4 m přímo před zraky diváků. Součástí festivalu bude netradiční kuchyně, kterou můžete ochutnat u speciálních stánků. Po celou dobu výstavy budou k dispozici hlasovací lístky a urna, kam je mohou házet. V hlavním programu se bude ze všech lístků losovat.

Program:

Pátek 15. července:

15.30 Zahájení festivalu a koncert Zábavního orchestru Kraslice

17.30 Pokoj 26 a vystoupení kreslířů

20.00 Elektro swing Miro Nový

Sobota 16. července:

10.00 Mažoretky Kynšperk a Marching Band Sokolov

13:00 Vystoupení kreslířů

14.00 Drum For Fan a maxivtip

15.30 Messengers Praha

17.30 VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ a vystoupení kreslířů

20.00 Janek Ledecký s kapelou

Neděle 17. července:

10:00 – 12:00 Patric music – hudba ke zpříjemnění dobré nálady a chuti hrát přímo mezi stánky s občerstvením

13:00 Michal Horák – hudební altán u Františkova pramene

15.30 Tradiční promenádní koncert Lázeňského orchestru Františkovy Lázně – Hudební altán u Sadobé kavárny

Po celou dobu trvání nedělního programu budou k dostání netradiční dobroty u speciálních stánků