Po D6 jel s přetíženým náklaďákem o více než 2,5 tuny. Řidič dostal pokutu

Při kontrolním vážení se podařilo karlovarským celníkům zadržet rekordmana v přetížení. Náklaďák, kterého kontrolovali v polovině června, vážil o 2,5 tuny více než měl. Celníci od ledna letošního roku provedli ve svém regionu téměř 20 takových kontrol, přičemž od řidičů za porušení zákona o pozemních komunikacích vybrali pokuty v celkové výši 150 500 korun.

Ilustrační foto

„V první polovině června prováděli karlovarští celníci na kontrolním stanovišti Transmotel Sokolov nízko-rychlostní kontrolní vážení spolu s CSPSD Karlovy Vary (Centrum služeb pro silniční dopravu). Pozornost zaměřili na nákladní a dodávková vozidla s hmotností do 3,5 tuny,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková. Kontroly nízko-rychlostního vážení jsou jednou z mnoha kompetencí celní správy, které provádí v součinnosti s dalšími složkami.

„Na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Cheb bylo vytipováno nákladní vozidlo zn. Mercedes – Benz patřící tuzemskému dopravci, u jehož vozidla zjistili překročení nejvyšší povolené hmotnosti, a to o 2 672 kilogramů, což byl zatím pro karlovarské celníky rekordní případ. Řidiči byla za překročení přípustných hodnot stanovených zákonem o pozemních komunikacích uložena na místě pokuta v maximální výši 15 000 korun,“ uvedla mluvčí s tím, že dopravce čeká správní řízení, které povede odbor dopravy města Sokolov.