Běžci, cyklisté i pěší se vydají na Poutní maraton

Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Hospic Sv. Jiří srdečně zvou všechny milovníky pohybu na již 13. ročník benefičního Poutního maratonu, který se bude konat v sobotu 18. června.

Podrobné informace včetně registračního formuláře najdou zájemci na webu www.farnostcheb.cz/maraton.

Po dvouleté vynucené změně trasy se opět vrací krásný tradiční okruh Cheb – Maria Loreto – Waldsassen – Kappl – Zelená Hora – Cheb. Start bude v 9:00 před chrámem sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu. Poutní maraton je možno s ohledem na fyzickou kondici či momentální náladu každého účastníka absolvovat během, chůzí, na koloběžce či na kole. Tradičně budou připraveny různě dlouhé trasy vhodné jak pro sportovce, tak pro rodiny s dětmi či seniory. Vedle klasického maratonu budou připraveny například trasy o délkách 10 kilometrů (na Maria Loreto) nebo 21 kilometrů (do Waldsassenu), kdy pro návrat do Chebu bude možné využít poutní mikrobus.

Celý výtěžek ze startovného opět půjde na podporu služeb Hospice Sv. Jiří v Chebu. Doporučené startovné činí 300 korun. Jeho skutečná výše bude záležet na vás a vašich možnostech.

Zdroj: Farnost Cheb