Při dopravně bezpečnostní akci policisté zkontrolovali 1111 řidičů

Při dopravně bezpečnostní akci v Karlovarském kraji policisté zkontrolovali 1111 řidičů. Nejčastějším zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav, a to v 59 případech. Častým přestupkem bylo také nepoužití bezpečnostních pásů či nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti.

Foto: Policie ČR

V pátek dne 10. června 2022 proběhla po celém kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla především zaměřena na kontrolu dodržování zákazu jízdy řidičů pod vlivem alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů.

Foto: Policie ČR

„Akce byla zahájena v odpoledních hodinách a trvala až do nočních hodin,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Celkem policisté zkontrolovali 1 111 vozidel, přičemž zjistili 180 přestupků, z nichž 4 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Celkem ve čtyřech případech byli zjištěni řidiči, kteří řídili vozidla pod vlivem návykových látek,“ uvedla.

Foto: Policie ČR

Jedním z těchto případů byl 50letý řidič ze Sokolova. „Ten jel v podvečerních hodinách v obci Svatava, kde byl kontrolován v rámci akce policejní hlídkou.  Policisté s řidičem provedli opakovanou orientační dechovou zkoušku, při které nadýchal nejvyšší hodnotu 1,42 promile alkoholu. Další jízda byla řidiči zakázaná a byl mu zadržen řidičský průkaz. Poté se podrobil lékařskému vyšetření,“ doplnila mluvčí.