Během noci a rána zasahovali hasiči u více než sedmdesáti událostí. Sníh lámal a vyvracel stromy

Během noci a rána zasahovali hasiči z Karlovarského kraje u více než sedmdesáti událostí. Sníh lámal a vyvracel stromy. Vyjížděli také do karlovarského domova seniorů zajistit zdroj elektrické energie. Třikrát zasahovali u dopravních nehod.

V Údolí u Lokte a v Horním Slavkově narazilo osobní auto do stromu, který spadl na vozovku před projíždějícím vozidlem. Nehody se obešly bez zranění.

Těžký mokrý sníh lámal a vyvracel stromy na celém území kraje. První výjezd hasičů byl v jedenáct hodin v noci z pátka na sobotu, kdy vyjížděli ke Stanovicím. Následovaly další výjezdy k popadaným stromům v Bečově nad Teplou, u Vojtanova, Horního Slavkova, Tepličky, Lubů, Otročína, Potůčků, Krásné a na dalších místech.

Provoz byl blokovaný například na silnici I/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem, kde hasiči postupně odstranili před tři desítky popadaných stromů. Téměř u každého výjezdů hasiči řešili takzvanou vícenásobnost, tedy odstranili více popadaných stromů na více místech. U Chebu pak odstraňovali spadlé stromy na koleje, žádnou železniční dopravní nehodu v průběhu noci hasiči hlášenou neměli.

Všechny řešené události jsou bez zranění. V několika případech stromy spadly na dráty elektrického vedení. Předpoklad je, že další události budou hasičům nahlášeny ještě v průběhu sobotního dne.

Za řešení nočních výjezdů v souvislosti se sněžením se podílelo šest jednotek profesionálních hasičů a dvacet šest jednotek dobrovolných hasičů. Kvůli těžkému sněhu i nadále vyjíždějí hasiči odstraňovat spadlé stromy, které blokují provoz na silnicích.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje