V zavařovacích sklenicích našla střelný prach

Při vyklízení domu našla žena v zavařovacích sklenicích střelný prach. O likvidaci se postaral přivolaný pyrotechnik. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

V pátek 30. července letošního roku se na obvodní oddělení Mariánské Lázně dostavila sedmačtyřicetiletá žena, která policistům oznámila, že při vyklízení domu nalezla ve sklepních prostorách zavařovací sklenice nejspíše se střelným prachem.

 „K uvedenému domu policisté společně s oznamovatelkou vyjeli, po příjezdu místo zajistili a následně si vyžádali příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po příjezdu pyrotechnik určil, že se skutečně jedná o střelný prach, který byl umístěn v pěti zavařovacích sklenicích o celkové hmotnosti přibližně 3,5 kilogramu. Z tohoto důvodu vše zajistil a odvezl,“ upřesnil.

Prevence:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.