Ústřední krizový štáb se připravuje na vakcinaci obyvatelstva

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) zasedal a řešil především přípravu na vakcinaci obyvatelstva proti covidu-19. V gesci ÚKŠ bude zejména logistika a spolupráce s kraji.

Foto: Ilustrační

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o pátečním (11.12.) jednání ÚKŠ, který se věnoval aktuální situaci, přípravě na očkování obyvatelstva proti covidu-19 a pomoci Česka v zahraničí. „Situace se zhoršuje, a pravidla se proto budou muset zpřísnit. Znovu opakuji, jediný způsob, jak zabránit nárůstu nemocných, jsou karanténní opatření a omezení kontaktů mezi lidmi,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že se situace zhoršuje všude v Evropě.

Dlouhodobější změnu k lepšímu přinese dle ministra vnitra vakcinace, kterou připravuje Ministerstvo zdravotnictví. Ústřední krizový štáb v této souvislosti funguje jako spojka mezi centrálními úřady a kraji, řeší logistiku a využití zdravotnické infrastruktury jednotlivých krajů. „Situaci zlepší masivní vakcinace. Příští úterý bude velká videokonference s hejtmany a zástupci vlády. Stát nakoupí další zdravotnický materiál,“ doplnil předseda ÚKŠ s tím, že půjde především o jehly, injekční stříkačky a další věci potřebné k samotné vakcinaci.