Platil nalezenou kartou se nevyplácí

Našel platební kartu. Místo toho, aby ji odevzdal, vydal se nakupovat. Dvakrát to vyšlo, ale potřetí  to už nevyšlo. V případě prokázání viny hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté z obvodního oddělení Habartov sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku místnímu čtyřiačtyřicetiletému muži.

 „V neděli 13. listopadu letošního roku měl třicetiletý muž ztratit v Habartově bezkontaktní platební kartu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Tu měl po několika minutách najít obviněný, který ovšem místo toho, aby jí odevzdal, tak měl využít toho, že se jedná o bezkontaktní platební prostředek. Muž měl nalezenou kartou bez svolení a vědomí oprávněné osoby zaplatit dva nákupy v prodejně smíšeného zboží v Habartově. O pár minutek později se pokoušel ve stejné prodejně zaplatit další nákup, jenže tato transakce již byla zamítnuta. I přesto během zhruba hodiny způsobil čtyřiačtyřicetiletý muž majiteli platební karty škodu téměř tisíc korun,“ doplnil.

Prevence:

  • peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes obleku a pod uzavřením, nikoli do zadních kapes u kalhot,
  • jestliže jste majitelem kreditní karty, nikdy nenoste PIN kód u této karty. Ten si v případě potřeby zapište odděleně,
  • v případě krádeže nebo ztráty této platební karty, okamžitě volejte na pobočku daného peněžního ústavu, situaci ihned oznamte a zablokujte svou kartu,
  • své osobní doklady, finance, peněženky, kabelky, osobní zavazadla a platební karty mějte vždy pod dohledem.