V zákazu a pod vlivem řídil cizí auto. Nadýchal téměř dvě promile alkoholu

Se zákazem jízdy a alkoholem v krvi se vydal na cestu sedmapadesátiletý muž. Aby toho nebylo málo, auto si vzal bez vědomí majitele. Za to si může v případě odsouzení posedět ve vězení až dva roky.

Karlovarští policisté sdělili místnímu sedmapadesátiletému muži podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Těchto tří činů se měl dopustit začátkem července tohoto roku v Karlových Varech,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. „V odpoledních hodinách měl nejprve bez svolení majitele vzít klíčky od osobního automobilu a následně s ním odjet. Daleko však podezřelý muž nedojel. U křižovatky ulic Plzeňská a U Podjezdu byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Následnou lustrací bylo zjištěno, že mu byl Magistrátem města Karlovy Vary uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do února roku 2021. Dále se na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem s nejvyšší naměřenou hodnotou 1,86 promile alkoholu,“ upřesnila.