Kriminalisté už ví, kdo přepadl čerpací stanici v Karlových Varech

Kriminalisté objasnili loupež na karlovarské benzínce. Pachatel by mohl jít do vězení až na deset let
Loupežné přepadení, které se stalo v pondělí 16. září na karlovarské čerpací stanici, je objasněno. Díky výborné práci kriminalistů pachatel vypátrán a zadržen. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

Karlovarští kriminalisté z oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

„Obviněný měl dne 16. září 2019 přepadnout prodejnu čerpací stanice na okraji Karlových Varů,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Do té měl vstoupit ve večerních hodinách maskovaný kapucí a punčochou nataženou přes obličej. Po vstupu do objektu měl okamžitě přistoupit k prodejnímu pultu, na obsluhu mířit střelnou zbraní a požadovat vydání finanční hotovosti. Žena mu ze strachu o svůj život peníze vydala. Maskovaný muž si kromě finanční hotovosti vzal ještě několik krabiček cigaret a poté z místa odešel. Svým jednáním měl majiteli čerpací stanice způsobit škodu téměř 20 tisíc korun,“ doplnil.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.