Zloděj z Chebska dopaden! Vykrádal nejen domy a auta

Na sedmadvacetiletého muže platí skoro doslova – kam přišel, tak kradl. Na Chebsku vykrádal auta i domy, v obchodech kradl zboží, z  restaurace si vzal kasírtašku. Z aut, do kterých se dostával rozbitými okénky, ukradl vše, co tam majitelé nechali. Za tyhle skutky by mohl pobýt za mřížemi až na dobu pěti let. Jenže muž se nespokojil jen s tím, dopustil se také loupežného přepadení, při kterém navíc  okradeného zranil. Za tohle by mohl vyfasovat deset let v kriminále. V současné době již sedí ve vazební věznici.

Chebští kriminalisté ve spolupráci z policisty z obvodních oddělení ve Františkových Lázních, Chebu a Plesné dopadli sedmadvacetiletého zloděje, který vykrádal vozidla a páchal majetkovou trestnou činnost na jejich území. Po dopadení ho obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádež a z přečinů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Takového jednání se měl dopustit nejméně v 18 případech, a to v době od února až do července tohoto roku. Není však vyloučeno, že mu bude trestní stíhání rozšířeno o další skutky.

„Na konci února měl v obci Skalná po rozbití okna vniknout do domu, ze kterého po prohledání odcizil televizor,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Ve stejné obci o pár dní později se dopustil dalšího vloupání do jiného domu. Opět po rozbití okna vnikl dovnitř, kde prohledal několik místností a nakonec si odnesl různou elektroniku jako např. mobilní telefony, tablet a také několik zlatých šperků. Zde napáchal škodu za téměř 14 tisíc korun. Za uvedenou dobu páchání trestné činnosti se vloupal ještě do restaurace ve Františkových Lázních, odkud odcizil uschovanou kasírtašku s finanční hotovostí kolem 15 tisíc korun a notebook,“ informovala.

V polovině dubna se měl dopustit krádeže i v obchodním domě, kde odcizil sluchátka v hodnotě kolem 500 korun. Za pokladní zónou byl však zastaven pracovníkem ostrahy, kterému ukradená sluchátka dobrovolně vydal. V dalších třech případech se zaměřil na jízdní kola a elektrokola. „Jedno jízdní kolo a elektrokolo odcizil ve Františkových Lázních. Poradit si měl i s tím, když měli majitelé svá kola uzamčená zámkem a zabezpečená proti krádeži. Další jízdní kolo odcizil po vloupání do kóje domu ve Skalné. V druhé polovině dubna měl společně s dalším mužem odcizit ve Skalné na dvě desítky PB lahví,“ upřesnila mluvčí.

Nejvíce však obviněný muž potrápil majitele aut, kterým se vloupal do jejich vozidel. „Nejméně v devíti případech měl ve Františkových Lázních, Chebu a Skalné rozbít okno u vozidel a z nich vzít vše, co mu přišlo pod ruku. Odcizil např. peněženky s finanční hotovostí, osobní doklady majitelů, mobilní telefony s příslušenstvím, sportovní potřeby, zavazadla s oblečením nebo nářadí. V jednom případě měl dokonce použít při platbě nákupu odcizenou platební kartu. Odcizené věci měl většinou prodat a takto získané peníze použít pro vlastní potřebu,“ sdělila Zuzana Týřová.

Celkem tak ve všech případech způsobil poškozeným majitelům škodu na odcizených věcech ve výši kolem 225 tisíc korun a na poškozených věcech kolem 60 tisíc korun. „Takového jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen Okresním soudem v Chebu. Kriminalisté státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby, který jej akceptoval. Soudce ho ve čtvrtek odpoledne dne 18. července poslal do vazební věznice,“ informovala mluvčí.

Další trestné činnosti se obviněný muž dopustil v červnu tohoto roku. V tomto případě byl již chebskými kriminalisty obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. „Té se měl dopustit na konci června 2019 v brzkých ranních hodinách v Chebu. Zde přišel k muži, jenž byl v podnapilém stavu, fyzicky ho napadl a z ruky mu vzal mobilní telefon v hodnotě necelých 20 tisíc korun. Poškozenému muži mimo hmotné škody způsobil zranění, se kterým musel být lékařsky ošetřen v nemocnici,“ doplnila Zuzana Týřová