Fotografie Svena Hammerbecka mohou zhlédnout návštěvníci v muzeu

Midisáž výstavy Svena Hammerbecka s názvem Nepál připravili ve františkolázeňském muzeu.  Akce se uskuteční v pátek 17. května od 17 hodin.

Ve františkolázeňském muzeu chystají další výstavu. Tentokrát to budou fotografie Svena Hammerbecka, ročník 1951, absolventa waldorfské školy a bankéře. Fotografuje již mnoho desítek let a svůj Panasonic či Olympus má u sebe vždy, když se věnuje svému hobby – cestování.

Hlavním objektem jeho zájmu jsou lidé. Jeho portréty mají divákům vyprávět vlastní příběh. Pro Svena Hammerbecka je vždy úspěchem, zastaví-li se návštěvník výstavy u konkrétního snímku, aby se do něj pohroužil a nechal na sebe zapůsobit kompozici zachyceného momentu.

Ke konfrontaci zvou rovněž snímky krajiny zprostředkovávající atmosféru, jež obklopuje obyvatele Nepálu a kterou Hammerbeck na svých cestách již 30 let pravidelně vyhledává. Vždy jde o zcela jiný zážitek – Himálaj za bouře či v ranním svitu slunce. Barvy svěžího osení na jaře kontrastující s temnou zelení podzimu.

V posledních letech vystavoval Sven Hammerbeck nejen v Bad Soden (Ts.), nýbrž také v Eschbornu, Hamburku, Königsteinu, Osnabrücku a Trieru.

Výstava potrvá do 16. června