Chebští kriminalisté řeší vraždu

Po předchozí hádce došlo v chebském obchodním centru na pěsti. Šestadvacetiletý cizinec měl začít mlátit a kopat čtyřiašedesátiletého muže. Místa, do kterých měl oběti zasazovat rány, si nevybíral a nepřestal ani, když muž ležel na zemi a nemohl se bránit. Poté, co zasáhla ostraha obchodu, agresor utekl. Policisté cizince však velmi rychle vypátrali. Teď už sedí ve vazbě. Za mřížemi si může cizinec pobýt až osmnáct let. Napadený muž po několika dnech v nemocnici zemřel.

V neděli 10. března letošního roku došlo v odpoledních hodinách v Chebu v místním obchodním domě k brutálnímu napadení čtyřiašedesátiletého muže. „Po předchozí slovní rozepři měl 26letý cizinec fyzicky napadnout staršího muže nejprve pěstmi do oblasti hlavy,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. „V napadání měl pokračovat i kopy, a to i přesto, že již muž ležel na zemi a byl ve stavu, kdy se nemohl bránit. Útočník nereagoval na výzvy přihlížející obsluhy a jeho jednání bylo následně ukončeno až ze strany ostrahy, která jej násilím od napadeného muže odtrhla. Ten následně z místa utekl. Do necelé hodiny od oznámení napadení byl 26letý útočník policisty vypátrán a následně zadržen,“ upřesnila. Vážné zranění muže si vyžádalo okamžitý letecký transport do nemocnice v Plzni.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví s přečinem výtržnictví. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej od soudu eskortovali rovnou do vazební věznice.

„Napadený muž po několika dnech bohužel v nemocnici zemřel. Na základě dalších zjištěných skutečností si případ následně převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří případ překvalifikovali a 26letého cizince obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Upozornění na změnu právní kvalifikace si obviněný cizinec převzal dne 1. 4. 2019 již ve vazební věznici,“ doplnila mluvčí.