Karlovarští cestující budou mít nové autobusy

Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. (dále DPKV) pokračuje v obnově vozového parku. Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výši 85 % je možné v letošním roce zařadit do provozu 14 nových nízkopodlažních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Náklady na pořízení nových vozů činí zhruba 98 milionů korun, Dopravní podnik Karlovy Vary za ně díky dotaci zaplatí jen 14 milionů.
Foto: DPKV

DPKV provozuje 57 vozů pro zajištění Městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Letošní obnovou vozového parku tak dosáhne téměř 100 % obsluhy nízkopodlažními autobusy. Průměrné stáří vozidel dosáhne 5,95 let a počet autobusů na pohon CNG bude 37.Od dubna 2019 nahradí starší vozy dva 18metrové kloubové autobusy značky Iveco Urbanway, sedm vozů Iveco Urbanway o délce 12 metrů a pět vozů Iveco Crossway LE.

Foto: DPKV
Modernizovat vozový park je tak dalším krokem ke zlepšení kvality MHD v Karlových Varech. „Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria, emisní normu Euro 6, větší komfort při cestování a v neposlední řadě má interiér nový design. Nezapomínáme ani na maminky s kočárky či handicapované občany na invalidním vozíku, protože nové vozy mají i pro tyto kategorie cestujících vyhrazený prostor“, říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky, do jehož gesce DPKV spadá.
Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem pohodlí při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu cestující jistě ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.
DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu.