O silvestrovské noci zasahovali hasiči u požárů, nehody a zajišťovali přistání vrtulníku

O silvestrovské noci se hasiči z Karlovarského kraje nezastavili. Vyjížděli k bezmála dvěma desítkám požárů. Za většinou stála neopatrnost při používání zábavné pyrotechniky. Zasahovali například u dopravní nehody a zajišťovali přistání záchranářského vrtulníku. Oproti loňskému přelomu starého a nového roku se jedná o nárůst počtu událostí, stejně jako před rokem se ale většina zásahů obešla bez větších škod i zranění.

Celkem 18 požárů likvidovali hasiči v průběhu silvestrovských oslav a příchodu nového roku. V naprosté většině se jednalo o odpad po zábavní pyrotechnice, tedy bez škody. Stejně tak příčinou u většiny těchto událostí je použití zábavní pyrotechniky.

Už v podvečer vyjížděli hasiči v Chebu do garáží obchodního centra ke spuštěnému požárnímu poplachu, který měla podle správce centra aktivovat právě pyrotechnika. V Chebu pak tři jednotky hasičů zasahovali u požáru odpadu na balkoně bytového domu, požár způsobila odpálená petarda. V Habartově dvě jednotky hasičů zasahovali u požáru krycí plachty na lešení. Odpad v kontejnerech či zbytky po vypálené pyrotechnice pak v průběhu noci hořely v Ostrově, Toužimi, Sokolově či Karlových Varech. V Lokti hasiči likvidovali požár stromu, stejně tak ve Skalné, u Bečova zase hořel balík slámy. Kromě požárů zasahovali hasiči poslední den starého roku u dopravní nehody v Karlových Varech a na silnici D6, pomáhali s transportem osoby pro záchrannou službu v Plesné a zajišťovali přistání vrtulníku v Sokolově.

Zdroj: fb HZS Karlovarského kraje