Výstava s názvem Dialog jako metafora je k vidění v chebské G4

Aktuální výstava v chebské galerii G4 je výsledkem česko-francouzského uměleckého workshopu. Zájemci mohou expozici navštívit až do konce května.

Galerie 4 začala spolupracovat s bretonskými umělci počátkem 90. let. Zpočátku se jednalo o výměnné výstavy jednotlivých autorů, později o výstavy ze společných projektů. Mezi nejvýznamnější a největší patřily „Z jednoho břehu na druhý” a „Finistere…Konec země…”.

Během uplynulých let byla navázána osobní přátelství mezi českými a bretonskými autory a tak vznikla myšlenka na společnou výstavu, která nese název Dialog. Rámec tohoto nepředvídatelného „dialogu” tvořila témata blízká všem zúčastněným autorům; portrét, přístav, rajská zahrada. Rozdílnost rámcových témat i jednotlivých autorů vedla ke spontánnímu vyjádření přenesených významů témat, ale i představ o „dialogu” lidí ze vzdálených částech Evropy.

Jsem rád, že „dialog” vznikl a pevně věřím, že bude i nadále pokračovat, ať už mezi jednotlivými autory nebo Galerií 4 a Asociací La Veduta.

Zbyněk Illek

 

Účastníci workshopu:

François Fontes Abrantes, Miroslav Bernát, Matiise Coquill, Denisa Dimitrovová, Michael Farkaš, Lukáš Georgiev, Yves-Marie Gillardeau, Tereza Habartová, Gwenola Haumont, Hormoz, Zbyněk Illek, Iva Kubelková, Adéla Leinweberová, Patrick Lequeux, Jean-Michel Méfort, Bob Nicol, Hana Olišarová, Aleš Rejl, Lubomír Stiburek, Georg Jirásek Theusing