Janu Sedláčkovou a Memory Jazz Band vystřídá ve středu na Jazzových lázních Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha

Letošní již 17. ročník Jazzových lázní patří českým jazzmankám.  Dnes si vyslechli posluchači koncert Jany Sedláčkové s Memory Jazz Bandem. Zítra, ve středu 28. června, na kolonádě vystoupí Jitka Vrbová s Hot Jazz Praha.A webIMG_8095

 

Středa 28. 6. 2017 * 15 hodin * lázeňská kolonáda

JITKA VRBOVÁ a HOT JAZZ PRAHA

Jitka Vrbová patří mezi naše přední jazzové zpěvačky již řadu let, původním povoláním je však učitelka češtiny. Zpívat začala s různými pražskými amatérskými kapelami. Její první jazzové nahrávky se objevily začátkem osmdesátých let u vydavatelství Supraphon v doprovodu souboru Hot Jazz Praha. Tento kapela vznikla v roce 1958 a u jejího zrodu byl saxofonista Stanislav Chmelík, který po letech soubor obnovil. Spojení Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha existuje dodnes a tuto sestavu je možno vídat po všech předních jazzových klubech nejen po Praze. Druhá tvář zpěvačky Jitky Vrbové je hudba country, ve které od roku 1984 spolupracuje opět se Stanislavem Chmelíkem, tentokrát jako kytaristou. Ve dvojici vystupují na různých festivalech, v klubech a trampských srazech po celé republice. U vydavatelství Multisonic natočila šest sólových desek a další jednotlivé nahrávky.
Jitka Vrbová – zpěv; Stanislav Chmelík – tenor sax, klarinet; Stanislav Šťavík – piano, Dan Kozel – kontrabas; Miloš Kejř – bicí

 

Čtvrtek 29. 6. 2017 * 15 hodin * lázeňská kolonáda

DARJA KUNCOVÁ a JAZZ BLUFFERS PRAHA

Darja Kuncová patří mezi přední zpěvačky naší jazzové scény a můžeme ji slýchat s kapelami různého stylového zaměření i velikostí – od tříčlenného Old Fashion Tria až po bigbandy. O jejích pěveckých kvalitách víme již léta,  protože na festivalu Jazzové lázně zpívala již mnohokrát.  Doprovodná band Jazz Bluffers je kapela, která hraje radostnou, optimistickou a pohodovou muziku v duchu amerických orchestrů z první třetiny minulého století k tanci, poslechu a dobré náladě. Je složená z pěti profesionálních hudebníků, kteří vystupovali na různých jazzových scénách nejen v České republice, ale také v Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku, Americe a už její nástrojové obsazení – trubka, klarinet, banjo, bicí a suzafon – navozuje atmosféru starého jazzu.

Na lázeňské kolonádě uslyšíte a uvidíte: Darju Kuncovou – zpěv, Ladislava Kouckého – trubka, Rudolfa Musila – sax a klarinet, Jiřího Šíchu – banjo, Václava Dědibu – suzafon a Petra Zimáka – bicí.

 

Pátek 30. 6. 2017 * 15 hodin * lázeňská kolonáda  

REVIVAL SWING BAND PRAHA

RSB založil Antonín Šilhavý v roce 1979. Obsazení se od té doby několikrát změnilo, jen dva členové jsou v kapele od samého začátku: Kapelník a trumpetista Antonín Šilhavý a jeho žena  klavíristka Jaroslava – žákyně Rudolfa Rokla. Seznámili se za dob studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Orchestr  Revival Swing Band   je složen  z  vynikajících profesionálních muzikantů:

Trumpetista a leader kapely Antonín Šilhavý, absolvent Konzervatoře J. Ježka, založil kapelu Revival Swing Band roku 1979. Navázal tak na tradice kapely Revival Jazz Bandu jehož byl členem. Klavíristka  Jaroslava Šilhavá  absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka, žákyně Valentiny Kameníkové a Rudolfa Rokla. Má  přezdívku „Česká královna boogie-woogie “. Saxofonistu, flétnistu a hráče na akordeon Tomáše Křemenáka uslyšíme i v orchestru Felixe Slováčka a v Moondance orchestru Martina Kumžáka, který doprovází Star Dance. Bubeník Ivan Smažík je profesorem pražské Ježkovy konzervatoře, ale můžeme ho slyšet a vidět i na prknech Národního divadla. Spatříme ho i na televizní obrazovce v pořadech s bývalým Orchestrem Českého rozhlasu a televize.  Kontrabasista  František Raba patří k tomu nejlepšímu, co česká hudební scéna v současné době nabízí. Tento  úžasný muzikant a  showman  doprovází Karla Gotta, je též členem orchestru Golem a dalších jiných seskupení. S  Revival Swing Bandem spolupracuje jedna z nejlepších  současných  českých jazzových zpěvaček, pokračovatelka stylu Evy Olmerové  – charismatická a sympatická Darja Kuncová. 

Revival Swing Band  Praha vystupoval na více než 40 mezinárodních jazzových festivalech, v mnoha jazz klubech a na dalších akcích po celé Evropě.