Vydejte se za bobry do Hrozňatova a pak na výlet na Loretu

Na neděli (9.4) je připravena exkurze, která zavede zájemce za bobry do Hrozňatova. Připravena je návštěva bobřích hrází a povídání o životě bobřích stavitelů. Poté je naplánován výlet na Loretu s historickým výkladem ke křížové cestě. Průvodci budou Milena Prokopcová ze správy CHKO a Zbyněk Černý s Jiřím Brabcem z chebského muzea.bobr na stránky

Sraz zájemců je v neděli 9. dubna v 11. hodin na zastávce autobusu ve Starém Hrozňatově.

Doprava tam: bus MHD linky č. 6: Cheb, aut. nádr., stání A2 (10:35) – Hrozňatov (11:00).

Doprava zpět: bus MHD linky č. 6: Hrozňatov (15:05) – Cheb, aut. nádr. (15:30).

Trasa: Hrozňatov – signálka – Mohelenský potok v části při státní hranici – Hrozňatov – po křížové cestě na Loretu (vesměs zpevněné cesty, občas odbočka do volného terénu). Dále buď zpět na bus do Hrozňatova (pak celková délka max. 3 km), nebo možno prodloužit z Lorety na soutok Mohelenského potoka a Odravy, dále údolím Odravy kolem rybníku Březák k nádrži Jesenice a dále pak přes Podhrad do Chebu. V údolí Odravy jsou k vidění též četné pobytové stopy bobrů atd. (prodloužená trasa až do Chebu cca 10 km).

Náplň: Návštěva bobřích hrází, povídání o životě a díle bobrů (M. Prokopová), bobr jako krajinotvorný činitel, určování časně jarní květeny (J. Brabec), historický výklad ke křížové cestě a Loretě (Z. Černý).

Průvodci: RNDr. Milena Prokopová, Ph.D. (AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les), Mgr. Zbyněk Černý a RNDr. Jiří Brabec (oba Muzeum Cheb)

Kontakt: J. Brabec, tel.: 605 240 980

Poznámka: Obuv a oblečení do terénu. Nezapomeňte svačinu!

FOTO: http://www.zviratama.estranky.cz