Prostor před kolonádou patřil vánočnímu trhu

Pět desítek stánků, bohatý kulturní program a sváteční atmosféra. Tak vypadal 11. Mariánskolázeňský trh. Ten jako tradičně vrcholil na druhou adventní neděli. 

Více fotografií zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/2473738

Organizátoři se opět snažili program trhu sestavit tak, aby byl rozmanitý a přišly si na své všechny věkové kategorie. I tentokrát pozvali řadu místních souborů, sborů a skupin. Zahájení se jako tradičně konalo ve čtvrtek a tentokrát se ho ujali andělé na chůdách ze souboru Long Vehickle Cirkus a poté zazpívala Lenka Dusilová se svou skupinou Baromantika. Některé body programu se mění, ty osvědčené zůstávají. To je například akrobatické vystoupení na šálách nebo ohnivá show, která dřív trh zahajovala.

A návštěvníci se mohli také tentokrát aktivně zapojit. “Každý rok se snažíme poskytnout návštěvníkům možnost si dárky nejen koupit, ale také vyrobit,” řekla za organizátory Markéta Monsportová ze spolu Švihák.

A my jsme využili slavnostního zahájení pro to, abychom položili několik otázek zpěvačce Lence Dusilové. Jak vypadají její Vánoce? A by popřála čtenářům? 

Právě jsme v Mariánských Lázních. Máte k městu nějaký vztah? 

Můj asi nejsilnější vztah je, že moje skoro nejlepší kamarádka pochází z Mariánských Lázní.

Prozradíte, jak trávíte Vánoce? 

Nejsme věřící. Pro nás jsou Vánoce čas, kdy se naše rozlítaná rodina sejde. Jsme všichni spolu a vaříme si sváteční jídlo. Teď je to ještě o mnoho veselejší, protože mám 2,5letého syna. Teď je radost dělat Vánoce, protože to děláme hlavně pro něj.

Vaše vystoupení na vánočních trzích je důkazem, že vy sama trávíte předvánoční čas spíš pracovně…

To je pravda, ale jsem muzikant. Jsem moc ráda, že mám příležitost vystupovat. Z Vánoc si neděláme žádné velké stresy. Užíváme si spíš krásný společně strávený čas.

A na závěr – co byste popřála čtenářům? 

Ať si užijí spokojené a klidné svátky. A ať se nenechají manipulovat šilenýma tlakama z médií, ať používají hlavu, a ať nás příští rok čekají dobré časy. To si ze srdce přeji.