Svoboda o víkendu patřila šikovným rukám

Chebské Kulturní centrum Svoboda patřilo o uplynulém pátku a sobotě všem, kteří rádi tvoří, ale i těm, kteří práci šikovných rukou obdivují. Kdo přišel, mohl si několik technik vyzkoušet ve výtvarných dílnách, načerpat inspiraci k vlastní výrobě nebo nakoupit dárky pro své blízké k blížícím se Vánocům.

„Letošní, již sedmý ročník Free Fler marketu, byl opět velmi úspěšný,“ řekla jedna z organizátorek, Lenka Kremová. „Úspěšný byl počtem vystavovatelů a lektorů, kterých se do Chebu sjelo na čtyři desítky, nejen z Chebu, ale také z Karlových Varů, Plzně a dalších míst, ale také počtem návštěvníků. Velký úspěch slavila například módní přehlídka žáků oboru oděvní tvorby ze Základní umělecké školy Járy Cimrmana z Františkových Lázní,“ dodala Lenka Kremová.

K vidění a vyzkoušení toho bylo opravdu hodně. Zájemci si mohli například vybrousit vlastní motiv na skleničku, naučit se techniku smaltování, nakouknout do taje plstění nebo si vyrobit korálkový šperk či si vytvořit originální obrázek technikou encaustiky.

Svůj prostor měl poprvé na akci také Hospicový bazárek.  Návštěvníci si mohli zakoupit nejen oblečení, plyšáky, ale i originální vtipy výtvarníka Mirka Vostrého.

„Výtěžek Hospicového bazárku z prodeje na Free Fler marketu je 6 498 korun,“ sdělila ředitelka Hospice sv. Jiří v Chebu Alena Votavová. „Také bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří věci prodávali, byli to – Vladimíra Křížová, Veronika Třísková, Kačaba Pitoňáková, Kateřina Kadlecová, Miluše Korpová, Jana Třísková, Standa Tříska, Jakub Jestřáb a Renata Matoušková,“ dodala Alena Votavová.