The Hills Singers budou koncertovat v Mariánských Lázních

Partnerské město Malvern věnuje Mariánským Lázním sadu koncertů ke dvousetletému výročí lázeňství. Pěvecký sbor THE HILLS SINGERS pochází z města Malvern, Worcestershire. Má více než dvacetiletou tradici a ve sboru je 25 zpěváků, kteří zpívají bez hudebního doprovodu. Jejich rozmanitý repertoár se rozprostírá v období od 16. století do současnosti. Ačkoli nastudovali i kompletní díla, jako jsou Requiem od Fauré, Jesu, Meine Freude od J.S. Bacha či Masses od Byrda a Monteverdiho, jejich programy jsou typicky rozmanité a zahrnují sakrální i světskou hudbu.

Foto: Archiv souboruSoubor Malvern Anglie

V červenci vystoupí 14 členů The Hills Singers se svou hudební ředitelkou Carol Green v rámci mariánskolázeňského hudebního festivalu. Na programu bude britská hudba a skladby od Williama Byrda až po Beatles, včetně kompozice malvernského komponisty Edwarda Elgara.

Návštěvníci se mohou těšit na dva večerní koncerty s názvem „A Celebration of British Music and Songs of Nature“ a dvě mimořádná představení na kolonádě. Připraveno je také vystoupení v rámci nedělní bohoslužby v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde sbor zazpívá Monteverdiho mši pro čtyři hlasy.

Hudební režisérka Carol Green začala svůj hudební život jako flétnistka. Následně vyučovala flétnu, zpěv a klavír, a to jednotlivce, skupiny i různé věkové kategorie. V rámci výuky rozvíjela svůj zájem o sborovou hudbu a začala působit jako sborový animátor, vedoucí projektů a workshopů po celém Worcestershiru, ale i mnohem dál. Carol je vášnivá ve všech oblastech hudební výchovy a byla poradním učitelem nadace Voices a dirigentským trenérem pro Sing for Pleasure. Vyučuje na Buckinghamské univerzitě a pracuje také jako zkoušející profesor. V roce 2005 bylo Carol uděleno ocenění „Churchill Fellowship“ jako uznání její práce, které jí umožnilo cestovat do Maďarska a Kanady a dále studovat sborový zpěv. Carol v současné době vede The Hills Singers a Worcester Young Voices, která se skládá ze dvou pěveckých sborů ve věku 5-16 let. Carol zpívá v mezinárodním turistickém sboru Sine Nomine a v místním vokálním oktetu Serenata.

Koncerty v mariánských Lázních:

  1. 7. 19:30 Dům Chopin, Hudební síň, vstupné 50 Kč
  2. 7. koncert na kolonádě – 2 vstupy
  3. 7. 10:15 Kostel Nanebevzetí Panny Marie, vystoupení v rámci dopolední mše (spolupráce s pěveckým sborem Fontána)
  4. 7. 19:30 – Městské divadlo, vstupné 100,- 80,- 50,- Kč