Auto zaparkoval na kolejích. V krvi měl skoro 2,5 promile

Alkohol stojí za událostí, kterou řešili v minulých dnech policisté v Aši. Svědci zavolali na tísňovou linku, že na ašském nádraží stojí auto v kolejišti. Jak později muži zákona zjistili, řidiče zřejmě přepadla únava z přemíry alkoholu. V krvi mu kolovalo téměř 2,5 promile alkoholu.Aš Auto na kolejích

Chebští kriminalisté již sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky devětadvacetiletému cizinci.

„Ten v nočních hodinách v úterý 6. března ve městě Aš řídil vozidlo značky Volkswagen,“ vysvětlil policejní mluvčí Michal Žáček. „Vozidlem však nejel pouze po pozemní komunikaci, ale sjel s ním až na ašské nádraží, kde nakonec zaparkoval na 1. koleji, která je mimo provoz. Jeho jednání si všimli svědci, kteří kontaktovali policii přes tísňovou linku 158. Ihned se na místo vydala hlídka z Obvodního oddělení Aš, která řidiče, jenž byl stále v nastartovaném vozidle, zkontrolovala. Vyzvala ho také k tomu, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Její výsledek byl téměř 2,5 promile alkoholu. Ašští policisté následně cizince zadrželi,“ doplnil.

V současnosti je cizinec umístěn v policejní cele a v nejbližší době bude předán soudci, který bude rozhodovat o jeho trestní odpovědnosti.

V případě prokázání viny hrozí devětadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na jeden rok.