Oktopus se vrací! Nové díly seriálu vznikaly i ve Františkových Lázních a v Chebu

Po úspěšné repríze první řady se na obrazovky ČT1 vrací Oktopus, populární detektivní seriál. Diváci se mohou těšit nejen na známé postavy, ale také na lokality z Chebska. Část natáčení totiž loni na podzim probíhala ve Františkových Lázních a v Chebu, kde filmaři s herci strávili několik dní. Druhá řada, ve které se mají chebské lokality objevit, začíná v pondělí 8. září ve 20:10.

Více fotografií z natáčení zde

V hlavních rolích se diváci opět mohou těšit na Miroslava Krobota, Mariku Šoposkou, Kryštofa Hádka, Zuzanu Stivínovou a další.

Filmaři si vybrali hned několik míst. Ve Františkových Lázních se natáčelo například v lázeňském hotelu Pawlik. Natáčení zde začalo díky tipu herce Jaromíra Hanzlíka, který do Františkových Lázní pravidelně jezdí na lázeňskou kúru a město zná „jako své boty“. Myšlenka, jestli slatina dokáže zakonzervovat mrtvolu, se mu zalíbila natolik, že ji posunul dál režisérovi a scenáristovi Janu Pachlovi.

 

 

Více fotografií z natáčení zde

Filmaři obsadili Františkovy Lázně

Zajímavé je i propojení natáčení s běžným provozem hotelu, jak popsala Zuzana Sadílková ze Spa Resortu Pawlik: „V našem velkém resortu jsme zvyklí na pořádné fofry a na různá natáčení, ale filmování v takové míře, rozsahu a počtu dní jsme tady měli poprvé. Nikdo z nás si to dopředu neuměl představit. Ale po prvním dnu jsme se sladili včetně lázeňských hostů. Teď už jsme s nadsázkou řečeno připraveni i na hollywoodskou produkci. Ale nutno přiznat, je to hlavně tím, že tým kolem režiséra Jana Pachla je skvělý.“

Více fotografií z natáčení zde

Starostka Františkových Lázní Mgr. Lenka Průšová si natáčení v regionu pochvalovala. „Jsem velmi ráda, že si filmaři vybrali k natáčení další epizody seriálu Oktopus naše město. Věřím, že i tohle pomůže ke zvýšení turistického ruchu. Diváci, kteří ve Františkových Lázních ještě nebyli, uvidí, jak krásné prostředí zde máme a třeba je to přiměje k návštěvě našeho města, které je zaslouženě na Seznamu světového dědictví UNESCO,“ dodala.

Kromě Františkových Lázní si filmaři vybrali také Cheb. Konkrétně se natáčelo na tamním nádraží, které se v seriálu objeví jako jedna z kulis.

První řada seriálu si získala oblibu u více než milionu diváků. A tvůrci slibují, že druhá série bude ještě propracovanější, s případy inspirovanými skutečností a více prostoru dostanou i osobní příběhy hlavních postav.

Těšíte se na nové díly Oktopuse a poznávání známých míst na obrazovce?

Více fotografií z natáčení zde