Františkovy Lázně rozkvetly

Stejně jako každý rok, tak i letos přivítají Františkovy Lázně návštěvníky a místní bohatou záplavou květin. Loňskou výsadbu tulipánů vystřídaly pro letošní rok něžnější macešky v různých barvách. A oblíbené palmy, které neodmyslitelně patří k místní lázeňské tradici, dostaly nové nádoby.

„Po loňské vichřici proběhlo odborné posouzení stromů. Ty poškozené jsme nenechali vykácet, ale budou dále sloužit po zpracování jako hmyzí hotely nebo parkové prvky,“ uvedla starostka Františkových Lázní Mgr. Lenka Průšová.

Není to ale jediná novinka. „Tradiční a oblíbené palmy, které po celou sezónu zdobí střed města, dostaly nové nádoby – sudy, protože ty původní už dosloužily. Nové vytvořilo bednářství z dubového dřeva a jsou vypálené speciální technologií. Budou ve stejném stylu a se zárukou 20 let. Na Národní třídu budou naistalovány po zahájení sezóny,“ upřesnila starostka.

Netradičního oživení se dočká i prostranství před Luisiným pramenem. „V prostoru vznikla bylinková zahrada, která bude sloužit jako místo odpočinku a relaxace,“ sdělila Lenka Průšová.

Foto z loňského sázení stromů

Oblíbený Růžový park také dozná změny. „Vzhledem k tomu, že se v místě časem změnila skladba keřů a stromů, tak místo růží, které již neprospívaly, byly vysázeny hortenzie. Místo, kde bychom mohli `královny květin` vysázet, zatím vybíráme,“ uvedla starostka s tím, že další zajímavým přírodním prvkem bude komunitní sad. „Na podzim chystáme další veřejné sázení stromů. Po loňském a letošním vysazování stromů, kterého se zúčastnili obyvatelé města, jsme se rozhodli, že bude vysázen sad z různých ovocných stromů, opět za účasti veřejnosti. Ve spolupráci se správcem františkolázeňských lesů Milošem Fialou vybíráme ideální místo i ty nejvhodnější odrůdy,“ doplnila.

Foto z letošního sázení stromů