Chtěl vyřešit svoji finanční situaci zinscenovaným loupežným přepadením

Chtěl vyřešit svoji finanční situaci vymyšleným loupežným přepadením. Dvaatřicetiletý muž se stejně starým známým zinscenovali u jednoho z ostrovských bankomatů scénku jako z filmu, kdy jeden měl oloupit druhého. Oběma mužům teď hrozí v případě odsouzení až pět let ve vězení. Případ se stal před Vánoci, ale policisté informace zveřejnili teď.

Ilustrační foto

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou dvaatřicetiletých mužů z Karlovarska, které obvinili ze spáchání přečinu zpronevěry.

„Oba muži, kteří se velice dobře znali, se měli v prosinci minulého roku domluvit na zinscenovaném loupežném přepadení. Jeden z mužů měl přepadnout druhého v době, kdy měl u sebe peněženku s finančními prostředky společnosti, u které byl zaměstnán,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.“ A svůj plán, kterým chtěl jeden z dvojice vyřešit svou tíživou finanční situaci, uskutečnili těsně před Vánoci. Muž měl těsně po poledni stát u vkladového bankomatu v Ostrově, druhý k němu měl přijít, prudce do něj strčit a následně vzít peněženku s penězi a z místa utéct. Po nějaké době si muži odcizené finanční prostředky rovným dílem rozdělili,“ doplnil.

Tímto svým jednáním měli způsobit škodu téměř 140 tisíc korun.