Během loňského roku zajistili celníci 36 nelegálních herních automatů

Jednou z priorit celní správy je kontrola provozování hazardních her. Celníci vykonávají dozor v oblasti provozování hazardních her podle zákona o hazardních hrách a souvisejících předpisů. Zaměřují se jak na nelegální, tak i na legální provozování hazardních her.

Foto: Celní správa Karlovarský kraj

„Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj provedli v loňském roce s tímto zaměřením 50 kontrol, z nichž 39 bylo pozitivních,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková. „Ve 27 případech provozovatelé porušili zákon v souvislosti s legálním hazardem, kdy například neprovedli identifikaci návštěvníka při vstupu do herny, neověřili jeho věk, či evidenci v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách. Ve 12 případech celníci odhalili nelegální hazard, přičemž zajistili 36 nelegálních herních zařízení v hodnotě 3,6 milionů korun,“ upřesnila.

Foto: Celní správa Karlovarský kraj

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. „Zjištěná porušení zákona projednávají v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány,“ doplnila mluvčí.

Foto: Celní správa Karlovarský kraj