Šestadvacetiletému cizinci, který surově napadl seniorku, hrozí až deset let

Nejen Chebskem otřáslo brutální napadení devětašedesátileté ženy, které se stalo ve středu 6. prosince kolem 13.00 hodiny. Seniorka musela být po napadení ošetřena v nemocnici, naštěstí neutrpěla vážné zranění. Policisté agresora dopadli během chvilky. Šestadvacetiletý cizinec, který nebyl pod vlivem drog a alkoholu, si v případě odsouzení může posedět za mřížemi až deset let.

„Ve středu 6. prosince letošního roku krátce před 13. hodinou měl šestadvacetiletý cizinec postávat na chodníku před jednou z kaváren v Chebu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Následně fyzicky napadl procházející a jemu neznámou devětašedesátiletou ženu. Nic netušící ženu kopl do oblasti hlavy. Ta po tomto útoku upadla na zem, muž k ní poté přistoupil, požadoval po ní finanční prostředky a snažil se jí vzít batoh, který měla u sebe. I přes předchozí fyzické napadení se žena dále bránila. Muž po chvíli svého jednání zanechal a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil,“ doplnil.

Celý incident na tísňovou linku 158 oznámila pětadvacetiletá žena. Policisté se případem začali okamžitě zabývat a šestadvacetiletého muže se jim podařilo zadržet bezprostředně po útoku v nedalekém parku.

„Zadržený šestadvacetiletý muž se poté podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Zároveň se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel taktéž s negativním výsledkem,“ sdělil mluvčí.

Napadená žena byla převezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, kde byla ošetřena. Muž ženě svým brutálním útokem naštěstí nezpůsobil žádná vážná zranění.

„Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ upřesnil Jakub Kopřiva s tím, že policejní komisař v nejbližších hodinách podá státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na rozhodnutí soudu si šestadvacetiletý muž počká v policejní cele.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

One Reply to “Šestadvacetiletému cizinci, který surově napadl seniorku, hrozí až deset let”

Comments are closed.