Provoz veřejného grilu v kempu by omezoval provozní řád a pravidla

V Aši se radnice rozhodla podpořit nápady a požadavky občanů v rámci participativního rozpočtu. Vše začalo v roce 2021. Lidé na webu tadytomas.cz navrhovali a následně hlasovali, čím by chtěli obohatit veřejný prostor.

Správce sportovního areálu pod vrchem Háj Jan Šnajdr ukazuje gril

Vznik griloviště byl jeden z návrhů, který byl realizován s časovým odstupem. Gril byl umístěn v areálu kempu pod vrchem Háj. „Gril si přáli občané Aše a vnímají ho jako zpestření života a volného času. Tento gril měl být ale umístěn na volně přístupném místě. Kemp, kde je gril postaven v současné době, není veřejně přístupným místem. Přístup je omezen řádem a určitými podmínkami kempu. Ašské lesy, které provozují sportoviště v Aši zodpovídají za majetek, pořádek a bezpečnost provozu kempu,“ uvedl jednatel Ašských lesů s.r.o. Jiří Červenka.

Fungování kempu pod vrchem Háj se řídí provozním řádem a pravidly   

V prostoru kempu jsou k dispozici zařízení pro návštěvníky kempu, kteří si platí příslušný poplatek, či pro pořadatele akcí. Jsou zde sprchy, umývárna, kuchyňka, toalety, lednice a podobně. Pan Červenka pokračuje: „Je nutné situaci řešit. Pokud má být gril volně přístupný veřejnosti, měl by být v jiné lokalitě. Kemp má svůj provozní řád a pravidla. Gril by mohl být v centru města v sadech Míru. Další vytipovanou lokalitou je místo nad „Včelnicí“ u Hedvábnické ulice a také u místních sjezdovek v blízkosti vycházkové cesty. Vše připravíme po dohodě s vedením města Aš.“ Pokud bude gril u sjezdovek, Ašské lesy zajistí dřevo pro provoz grilu. Budou však vyžadovat po návštěvnících dodržování pravidel udržování čistoty, pořádku a bezpečnosti. „Zajistíme zde umístění odpadkových košů, laviček na posezení, aby se zde hosté cítili co nejlépe. A je na občanech, jak se budou k novince v podobě grilu chovat,“ dodal k tématu Jiří Červenka. 

M. Všetečka