Z aut sebral vše, co našel. Už sedí ve vazbě

Až na dva roky by mohl jít do vězení devětatřicetiletý muž, který se zaměřil na věci v cizích autech. Sebral z nich, co našel. Svým jednáním měl způsobit škodu na odcizených a poškozených věcech téměř 75 tisíc korun.

Ilustrační foto

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci.

„Obviněný muž se měl v srpnu letošního roku v Karlových Varech dopustit nejméně čtyř krádeží,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „Na začátku srpna si měl všimnout na jednom z parkovišť zaparkovaného osobního automobilu značky Škoda. Do vozidla vniknul a odcizil z něj osobní doklady, finanční hotovost či platební kartu. Jen o pár dní později se opět zaměřil na další zaparkovaná vozidla značky Renault a Mazda. Do obou vozidel měl násilím vniknout a odcizit z nich různou elektroniku a příslušenství. Poslední krádeže se měl dopustit ve druhé polovině srpna. U zaparkovaného vozidla si všiml, že má na nosiči připevněná  jízdní kola. Jedno z nich odcizil a z druhého odcizil pouze přední kolo,“ upřesnil.

Policisté se případem usilovně zabývali a devětatřicetiletého muže se jim podařilo zadržet.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.