Motorkář nepřežil střet s nákladním autem

Motorkář nepřežil střet s nákladním autem. Událost se stala v pátek 11. srpna po poledni v Karlových Varech. Pozemní komunikace byla během vyšetřování několik hodin zcela uzavřena a policisté na místě odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Přesná příčina a okolnosti tragické nehody jsou nadále v šetření policistů.

Foto: Policie ČR

„K nehodě mělo dojít tak, že třiapadesátiletý řidič nákladního automobilu značky Mercedes s návěsem jel po pozemní komunikaci číslo I/6, směrem ze Sokolova do Ostrova v průběžném jízdním pruhu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „Pětapadesátiletý řidič motocyklu značky Ducati vjížděl na uvedenou pozemní komunikaci na nájezdu ze Staré Role, kdy z připojovacího pruhu z dosud nezjištěných příčin vjel pod zadní část návěsu nákladní soupravy,“ sdělil s tím, že při dopravní nehodě utrpěl bohužel řidič motocyklu zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. K dalšímu zranění osob nedošlo.

Po dopravní nehodě se řidič nákladního automobilu podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. U řidiče motocyklu byla nařízena soudní pitva.