Policisté vypátrali ukradené auto

Chebští policisté vypátrali ukradené auto, které bylo odcizeno před několika dny v Německu. Na vozidle byly umístěny registrační značky z jiného automobilu.

Ilustrační foto

„Policejní hlídka z obvodního oddělení Cheb-město si v rámci běžného výkonu služby všimla na konci července letošního roku v nočních hodinách u pozemní komunikace odstaveného vozidla značky Opel,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Policisté využili svého oprávnění a provedenou lustrací zjistili, že registrační značky umístěné na vozidle patří jinému osobnímu automobilu, konkrétně vozidlu značky Peugeot, jehož majitel před několika dny oznámil, že mu byly registrační značky v Sokolově z vozidla odcizeny,“ doplnil.

Policisté následnou lustrací identifikačního čísla vozidla, tedy tzv. VIN, zjistili, že automobil byl před několika dny odcizen v sousedním Německu. Z tohoto důvodu policisté osobní vozidlo značky Opel zajistili a převezli na záchytné parkoviště,“ doplnil mluvčí.

Zajištěné registrační značky patřící vozidlu značky Peugeot budou zaslány na příslušný úřad a ohledně zajištěného automobilu značky Opel budou policisté spolupracovat s kolegy z Německa.