Po ženě požadoval peníze, když mu je nedala, vzal jí telefon

Až na deset let by mohl jít do vězení pětadvacetiletý muž, který požadoval p své známé peníze. Když mu je nedala, vzal jí telefon. Svým jednáním měl ženě způsobit škodu přibližně 3 tisíce korun.

Ilustrační foto

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

„Obviněný muž měl ve čtvrtek 8. června letošního roku krátce před sedmnáctou hodinou v Chodově na Sokolovsku na parkovišti potkat jemu známou dvaatřicetiletou ženu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek s tím, že zřejmě kvůli sporům z minulosti měl ženě začít vulgárně nadávat a požadovat po ní finanční hotovost, přičemž jí sdělil, že pokud mu peníze nedá, fyzicky jí napadne. Žena mu sdělila, že u sebe peníze nemá, a že celou záležitost mohou vyřešit v klidu. „To pětadvacetiletého muže rozčílilo a začal se k ženě přibližovat. Přitom jí sdělil, ať mu dá svůj mobilní telefon, přičemž jí opět vyhrožoval fyzickým napadením. Poté měl obviněný muž ženě vzít z ruky mobilní telefon, se kterým odešel,“ doplnil.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.