V krajské soutěži mladých cyklistů obsadila chebská škola druhou příčku

Dopravní soutěž mladých cyklistů vyhlášená Ministerstvem dopravy – BESIP, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Policií ČR a Českým červeným křížem již tradičně proběhla v květnových dnech. Chebská 4. ZŠ obsadila v krajském kole druhou příčku.

Foto: Město Cheb

„Okresní kolo proběhlo v DDM Sova 9. 5. 2023, kde týmy 4. ZŠ v obou kategoriích získaly nádherná 1. místa. Za I. kategorii mladších žáků soutěžili A. Skalová, K. Šlajsová, P. Beneš a O. Žižka. II. kategorii starších žáků pak reprezentovali K. Michálková, J. Trubka, M. Červenková a J. Kubeš. Tímto výkonem si oba týmy vybojovaly postup do kola krajského, které se uskutečnilo 17. května  v areálu Světa záchranářů v Karlových Varech,“ informovala mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Soutěž se dělila na teoretickou část (testy pravidel provozu na pozemních komunikacích a labyrint) a praktickou část (zásady poskytnutí první pomoci, jízda zručnosti a jízda na dopravním hřišti). V těžké konkurenci ostatních škol Karlovarského kraje zde dosáhli starší žáci skvělého výsledku, když získali 2. místo.