Komentovaná prohlídka bude zaměřena na stromy i keře

Mariánskolázeňská komentovaná prohlídka bude zaměřena na  stromy i keře. Akce s názvem Dendrologická prohlídka aneb co sázel Skalník se uskuteční v sobotu 29. dubna od 15.30 hodin. Trasa účastníky povede centrem města přes Skalníkovy sady na Goethovo náměstí a na kolonádu. Poté zamíří zájemci do parku u Labutího jezírka, zakončení bude u Skalníkova pomníku, který je naproti Modré cukrárně. Cena 150 korun. Sraz bude v Turistickém informačním centru, Poštovní 160/17 (Hlavní pošta), tel. 777 338 865.

Mariánské Lázně jsou označované jako nejkrásnější parkové město. Za toto označení vděčí zahradnímu architektovi Václavu Skalníkovi, který s náročným úkolem terénních a sadových úprav v Mariánských Lázních začal roku 1818. Park v historickém centru města je zajímavý nejenom svou kompozicí, ale také použitím různých druhů dřevin. Navíc u asi 15 až 20 kusů označených dřevin je předpokládaný věk kolem 200 let, což znamená, že jsou v parku ještě z doby založení Václavem Skalníkem. Zájemci se seznámí s výjimečností mariánskolázeňských parků.

Prohlídka potrvá dvě hodiny.

Nárok na slevu 10% mají děti od 8-15 let (děti do 7 let zdarma), studenti s platným průkazem, držitelé karty ZTP a držitelé Senior karty. Držitelé Karlovy Vary REGION CARD mají prohlídku zdarma. Uvedené ceny platí na osobu.