Sluníčko láká do přírody. Vydejte se třeba do Goethova naučného lesoparku

Kam do přírody a zábavou? Sítě cest, bludiště, mega houpačka i geologická stezka. To jsou jen některé části Goethova naučného lesoparku nad chebskou přehradou Skalka.

Více fotografií zde

V lokalitě bývalé plovárny a v navazujícím území směrem k vyhlídce Egerwarte došlo v minulosti k parkovým úpravám, doplnění mobiliáře nebo dobudování pěšinek. Vzniklo zde například bludiště zavěšená lávka a upravilo se také okolí vyhlídky Egerwarte. Oblíbeným prvkem se stala také megahoupačka , která je nápadem Alice Vaculové, už slouží veřejnosti. Prvek je umístěn v prostoru bývalé plovárny.

Více fotografií zde

V území je několik informačních tabulí o historii území, o živočiších, kteří zde žijí anebo také o geologických zajímavostech. Podle kronik se tady často procházel básník Johann Wolfgang von Goethe, proto území nese jeho jméno.

Cesty, které vedou smíšeným lesem dubů a borovic, dojdete až k vyhlídce Egerwarte, neboli Chebské stráži. Egerwarte je empírový vyhlídková altán, který byl postaven dávno před napuštěním přehrady. Tehdy stál vysoko nad řekou a také o mnoho převyšoval okolní stromy. Po vzniku přehrady voda vystoupala a stromy altán téměř přerostly, ale stále je z altánu krásný výhled do zatopeného údolí řeky

Více fotografií zde