Kriminalisté v boji proti drogám nepolevují. Pětici osob hrozí až dvanáctileté vězení

Kriminalisté v Karlovarském kraji v boji proti drogám nepolevují. Při realizaci akce s krycím názvem MOUKA bylo provedeno několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor na několika místech v regionu. Kriminalisté při nich zajistili tři varny pervitinu, finanční prostředky ve výši bezmála 200 tisíc korun a přibližně 1,5 kilogramu pervitinu.

Foto: Policie ČR

„Po realizaci na drogové dealery na jedné z vietnamských tržnic na Chebsku, ke které došlo v polovině ledna letošního roku, tentokrát kriminalisté v rámci odhalování trestné činnosti na úseku omamných a psychotropních látek realizovali akci pod krycím názvem MOUKA,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že k samotné realizaci této akce došlo v sobotu 28. ledna v brzkých ranních hodinách společně se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Na různých místech na území Karlovarského kraje, konkrétně v Chodově na Sokolovsku či v Karlových Varech, bylo zadrženo 8 osob. Tato skupina se měla po předchozí domluvě a přesně rozdělených úkolech podílet na výrobě psychotropní látky metamfetamin, tedy pervitinu.

Foto: Policie ČR

„Jednotlivé zadržené osoby měly na různých místech v České republice po domluvě nakupovat za částky v řádech desetitisíců korun potřebné suroviny a prostředky pro výrobu pervitinu. Následně mělo v bytové jednotce či rodinném domě v uvedených městech docházet zadrženými osobami k výrobě pervitinu, a to nejméně od srpna minulého roku. Vyrobený pervitin poté tyto osoby dále neoprávněně distribuovaly, a to samozřejmě za finanční prostředky,“ uvedl mluvčí.

Následně kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání pěti osob ve věku 40, 43, 43, 44 a 49, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Foto: Policie ČR

„Na obviněné osoby podal policejní vrchní komisař podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který státní zástupce akceptoval a soudce poslal čtyři osoby ve věku 40, 43, 44 a 49 let do vazební věznice,“ doplnil Jakub Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody až na dvanáct let, jelikož měli spáchat tento zvlášť závažný zločin jako členové organizované skupiny a ve velkém rozsahu.

Foto: Policie ČR