Hasiči vyjeli k požáru na karlovarském letišti

V Karlových Varech hořela budova mezinárodního letiště. Krátce po půl třetí v noci ze soboty na neděli vyjížděli hasiči k hlášenému požáru hlavní odletové haly mezinárodního letiště v Karlových Varech v části města Olšová Vrata. Požár se před příjezdem jednotek na místo snažili hasit příslušníci PČR ručními hasicími přístroji.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jak uvedli hasiči Karlovarského kraje , tak po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár izolace v plášti budovy, oheň prohoříval z venku objektu i zevnitř haly, která byla celá zakouřená. Na hašení použili hasiči speciální zařízení Cobra, zároveň začali odvětrávat zakouřenou halu. Požár se stále šířil pod plechovým pláštěm, bylo tak potřeba rozebrat část krytiny z venku i zevnitř haly.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

V průběhu zásahu si operační středisko hasičů vyžádalo informaci od letištního dispečinku o plánovaných letech, v noci ani v neděleních ranních hodinách žádný přílet ani odlet z karlovarského letiště v plánu nebyl, v objektu letiště tak v době požáru nebyli žádní cestující. Od začátku byl vyhlášený II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů s devíti kusy zásahové techniky.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Před šestou hodinou ráno si místo události převzal velitel jednotky hasičů karlovarského letiště, která bude místo požáru kontrolovat. Pravděpodobná příčina je technická závada na elektroinstalaci, výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Zasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 20 Scania Cobra, AŽ 40 Iveco), HZS Sokolov (CAS 20 Scania), HZS Toužim (CAS 20 Scania), JSDH Ostrov (CAS 20 MB), JSDH Stružná (CAS 25 L101), VHJ Hradiště (CAS 24 L101)