S autem zaparkoval a usnul. Policistům nadýchal 2,75 promile

S autem zaparkoval a usnul. Když ho policisté vzbudili, nadýchal 2,75 promile. Dvaačtyřicetiletému  byla zakázána další jízda, navíc byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici v Sokolově. Vozidlo, které tvořilo překážku provozu na pozemní komunikaci, bylo odtaženo.

Policisté z obvodního oddělení Kraslice sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky muži ze Sokolovska.

„Ten měl po oslavách příchodu nového roku nasednout do svého vozidla značky Škoda, se kterým z blíže nezjištěného místa přijel a zaparkoval před jedním z domů v jedné obci na Sokolovsku,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „Z vozidla ale nevystoupil, jelikož v něm měl na místě řidiče usnout. Toho si měl všimnout jeho soused, který věc oznámil na linku 158. Na místo byla vyslána hlídka policie, která ve vozidle nalezla spícího muže, kterého probudila. Muž se následně podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,75 promile. Byla mu zakázána další jízda, navíc byl převezen na Protialkoholní záchytnou stanici v Sokolově. Vozidlo, které tvořilo překážku provozu na pozemní komunikaci, bylo odtaženo,“ upřesnil.

V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.