Za padělání maturitního vysvědčení hrozí  mužům až tři roky ve vězení

Za padělání maturitního vysvědčení hrozí  dvěma mužům až tři roky ve vězení.  Sokolovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání mužů z Chebska a Sokolovska ve věku 24 a 36 let, které obvinili ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

Šestatřicetiletý muž měl být zaměstnán jako manažer u jedné z pojišťoven s pobočkou na Sokolovsku. „Pojišťovna měla vyhlásit výběrové řízení na pozici obchodního zástupce na této pobočce, o které se měl ucházet čtyřiadvacetiletý muž, i když nevlastnil maturitní vysvědčení, které bylo pro přijetí potřeba,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek. „Starší muž ho měl tedy pozvat na pohovor. Při jednom z pohovorů mu měl poskytnout stejnopis svého maturitního vysvědčení zřejmě za účelem vytvoření falsifikátu, který měl jeden z mužů s pozměněnými údaji vytvořit,“ sdělil.

Vytvořený falsifikát měl poté šestatřicetiletý muž vyfotit a odeslat ze svého mobilního telefonu jedné ze zaměstnankyň společnosti, která se kontrolou materiálů zabývá. „Ta vzhledem ke špatné kvalitě fotografie požádala o fyzické předložení vysvědčení. Poté měl tedy nechat vysvědčení úředně ověřit a odeslat jej fyzicky. Po přijetí bylo jednou z odpovědných zaměstnankyň zjištěno, že je maturitní vysvědčení falsifikát,“ doplnil mluvčí.