Hasiči vyjeli k propadlé podlaze. Zraněnou ženu vynesli na nosítkách

Propadla se podlaha v přízemí, jedna osoba v sutinách. Takový poplach byl vyhlášen hasičům v sobotu 3. prosince pár minut po čtvrté hodině odpoledne. Událost se stala v Bečově nad Teplou a na místo byly okamžitě vyslány jednotky hasičů z prvního stupně poplachu a zároveň předurčené jednotky pro stabilizaci zřícených budov s potřebnými technickými prostředky.

Foto: HZS Karlovarského kraje

První jednotka hasičů na místě potvrdila, že se propadla podlaha v přízemní místnosti do sklepních prostorů, v sutinách je jedna zraněná žena, ostatní osoby z objektu se evakuovali ještě před příjezdem záchranářů. Zraněnou osobu hasiči na nosítkách vynesli z objektu a předali do péče záchranné služby. Poté hasiči zahájili průzkum jak místa propadu, tak i zbytku objektu, aby vyloučili, že by se v místě události naházeli další zraněné osoby.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Pro kontrolu domu byl na místo povolaný statik, ten určil, že není potřeba akutně stabilizovat vnitřní prostory objektu, a kromě části domu, kde došlo k propadu, je možné ostatní části běžně používat. Hasiči společně s policisty připravili soupis všech osob, které se v době propadu podlahy nacházeli uvnitř, policie ověřila jejich totožnost a všichni vyloučili, že by byl někdo další pohřešovaný.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Pro finální jistotu, že se v sutinách opravdu nikdo další nenachází, povolal velitel zásahu na místo dva kynology se speciálně vycvičenými psi pro vyhledávání v sutinách. Po provedeném vyhledávání byla definitivně vyloučena přítomnost dalších osob v sutinách. Místo události bylo poté předáno majiteli objektu. Kromě ženy zachráněné ze sutin na místě ošetřila záchranná služba další osobu, která utrpěla šok.

Zasahující jednotky: HZS Toužim, Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, JSDH Bečov nad Teplou, Horní Slavkov

Zdroj: HZS Karlovarského kraje