Žena podvedla stovky lidí. Přišla si na půl milionu korun

Žena z Chebska podvedla přes 600 lidí. Přišla si na téměř půl milionu korun. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.

Chebští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání dvaatřicetileté ženy z Chebska, kterou obvinili ze spáchání přečinu podvodu.

„Obviněná žena měla pod několika smyšlenými profily od července roku 2020 do konce října roku 2021 nabízet na několika internetových stránkách různé zboží, jako například knihy, hračky či oblečení,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Kromě toho nabízela také různé služby, konkrétně například stříhání vlasů. Zároveň reagovala na poptávky ostatních osob po zboží či službách,“ upřesnil.

Následně si nechávala posílat od zájemců finanční prostředky za zboží či nabízené služby předem na několik svých bankovních účtů, a to i přesto, že si byla vědoma toho, že zboží nedodá a služby neposkytne.

„Během uvedené doby takto podvedla přibližně 650 lidí a způsobila jim celkovou škodu téměř 500 tisíc korun,“ doplnil mluvčí.