Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu pětatřicetiletého muže. Hrozí mu výjimečný trest

Za pokus o vraždu hrozí pětatřicetiletému muži patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody.

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy měl  obviněný muž ve středu 2. listopadu letošního roku vniknout v nočních hodinách do rodinného domu v Aši, kde dříve s devětašedesátiletým majitelem domu společně přebýval. „Do domu měl vniknout se záměrem odcizit finanční prostředky a různé cennosti. Po vniknutí do domu měl přistoupit k devětašedesátiletému spícímu muži a fyzicky ho napadnout. Tímto útokem mu měl způsobit zranění v horní části těla. V průběhu napadení se měl muž probudit a začít se bránit. Obviněný ho měl po chvíli vahou svého těla znehybnit a přiložit mu na obličej část povlečení a majitele domu několik minut dusit. Zanechat toho měl až ve chvíli, kdy devětašedesátiletý muž z obavy o svůj život začal předstírat svoji smrt,“ informoval mluvčí.

Obviněný muž následně z místnosti odcizil kovovou krabici obsahující různé písemnosti či finanční hotovost. „Z nočního stolku měl navíc při odchodu z domu vzít mobilní telefon.Po několika minutách, kdy devětašedesátiletý muž nabyl přesvědčení, že pětatřicetiletý muž dům opustil, šel vyhledat pomoc k sousedům,“ uvedl Jakub Kopřiva s tím, že ti mu přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po ošetření byl muž se svým zraněním hospitalizován v nemocnici.

Kriminalisté se případem usilovně zabývali a ve středu 16. listopadu pětatřicetiletého muže zadrželi.

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí pětatřicetiletému muži trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.