Dvojice vydírala seniora. Muž přišel o 140 tisíc korun

O 140 tisíc korun přišel sedmaosmdesátiletý muž, kterého vydíral pětatřicetiletý muž spolu s čtyřiatřicetiletou ženou. Chebští kriminalisté již zahájili trestní stíhání povedené dvojice z Chebu.  Obvinili je ze spáchání přečinu vydírání. Žena byla navíc obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

„Obviněný pětatřicetiletý muž měl v září letošního roku před domem v Chebu oslovit sedmaosmdesátiletého muže s tím, že má jeho fotografie se sexuálním podtextem a za jejich vymazání požaduje finanční hotovost,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Následně se sedmaosmdesátiletý muž sešel s obviněným a jeho čtyřiatřicetiletou známou před jedním z obchodních domů v Chebu a předal dvojici požadované peníze za smazání fotografií,“ sdělil.

O několik dní později přišla dvojice do bytové jednotky sedmaosmdesátiletého muže. „Po chvíli žena odešla do ložnice, kde uviděla příruční tašku. Následně se o tašku začala se sedmaosmdesátiletým mužem přetahovat. Muž ale po chvíli upadl, toho žena využila a z tašky vzala obálku s finanční hotovostí a z bytu utekla,“ uvedl mluvčí.

V listopadu obviněný muž telefonicky kontaktoval sedmaosmdesátiletého muže a požadoval po něm další finanční prostředky. „I tentokrát mu měl sdělit, že pokud mu peníze nedá, tak fotografie se sexuálním podtextem zveřejní. Sedmaosmdesátiletý muž se s ním i v tomto případě sešel a požadované peníze mu předal, upřesnil Jakub Kopřiva s tím, že v následujících dnech sedmaosmdesátiletého muže telefonicky kontaktovala čtyřiatřicetiletá žena, která taktéž požadovala finanční prostředky za smazání videa se sexuálním podtextem. Poté mu ještě zaslala několik SMS zpráv, po kterých se s ní muž sešel před jedním z obchodních domů v Chebu. Na této schůzce byla žena policisty zadržena.

Dvojice měla tímto jednáním seniorovi způsobit škodu přibližně 140 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na deset let. Pětatřicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na čtyři roky.