Nabízel štípané dřevo. Vyinkasoval zálohu zálohu, zboží nedodal

Čtyřiadvacetiletý muž nabízel štípané dřevo. Vyinkasoval zálohu, zboží nedodal. Kupujícím způsobil škodu přibližně 11 tisíc korun. Ostrovští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu podvodu muži z Karlových Varů.

„Ten měl na začátku září letošního roku nabízet na sociální síti štípané dřevo. Na nabídku se mu měla ozvat trojice osob, která chtěla od čtyřiadvacetiletého muže dřevo koupit,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Čtyřiatřicetiletý zájemce měl s čtyřiadvacetiletým mužem komunikovat prostřednictvím telefonní aplikace a později také přes SMS zprávy. „Měli se domluvit na zaslání zálohy. Finanční prostředky zájemce poslal na bankovní účet, ovšem následně mu dřevo dodáno nebylo a peníze mu čtyřiadvacetiletý muž taktéž nevrátil,“ sdělil mluvčí.

Další zájemkyní o štípané dřevo byla šestapadesátiletá žena. „S čtyřiadvacetiletým mužem se měla osobně potkat v Nové Roli, kde mu předala finanční hotovost jako zálohu za dřevo, které chtěla koupit. I v tomto případě ovšem dřevo nakonec dodáno nebylo a peníze žena zpět již nedostala“ informoval Jakub kopřiva s tím, že stejně dopadla také osmatřicetiletá žena z Jáchymova, která s čtyřiadvacetiletým mužem komunikovala také přes telefonní aplikaci a SMS zprávy. S mužem se měla potkat v Karlových Varech, kde mu předala zálohu za dřevo, které chtěla koupit. Jenže i v tomto případě si měl čtyřiadvacetiletý muž peníze ponechat pro svou potřebu a dřevo nedodat.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.