V sobotním živém vysílání uvidí diváci statek v Milíkově, Goethův naučný lesopark i chebský hrad

Ministerstvo pro místní rozvoj na podzim přinese pokračování oblíbených Dnů otevřených dveří. V živě vysílaných přenosech přes YouTube a Facebook se diváci tentokrát podívají do dalších českých, moravských a slezských měst na místa, kde fondy EU pomáhají. Putování bylo zahájeno v Bruntálu. Cheb své projekty poodhalí 8. října, o týden později 15. října naváže Turnov a jako poslední bude vysílání z Valtic, a to 5. listopadu. Všechna živá vysílání startují v 10 hodin a potrvají do 12 hodin.

Chebský hrad

„Online Dny otevřených dveří jsme s úspěchem vyzkoušeli již v loňském roce. Jejich výhodou je, že si diváci mohou zajímavá místa, podpořená z evropských fondů, prohlédnout z pohodlí domova,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu. „Divákům se v každém městě představí přibližně 8 projektů, přičemž řada z nich může sloužit i jako tip na výlet.“ dodala Grabmüllerová.

 

interaktivní tabule – Goethův naučný lesopark

Dvouhodinové živé vysílání z královského města Chebu začne 15. října od 10:00 hodin. V rámci přenosu se představí například Goethův naučný lesopark, opravený Chebský hrad nebo zrekonstruovaný hrázděný statek v blízkém Milíkově, ale i nové přírodovědné centrum u Domu dětí a mládeže.

Statek v Milíkově

O týden později 22. října od 10:00 hodin se mohou diváci těšit na přenos z Turnova, vstupní brány do Českého ráje. Zde se diváci podívají mimo jiné do polyfunkčního komunitního centra, nové expozice Muzea Českého ráje nebo do modernizovaných učeben jedné z místních základních škol.

Letošní poslední přenos začne 5. listopadu od 10:00 hodin z vinařského města Valtice a vína se budou týkat také některé z představených projektů. Navštívíme například nové centrum pro praktickou výuku zdejší Střední odborné školy vinařské a středního odborného učiliště zahradnického a podíváme se, jak fondy EU pomáhají s podnikáním ve vinařství Moravíno. Valtice jsou také vyhledávaným turistickým cílem, a proto vyzkoušíme Stezku bosou nohou, nebo se svezeme po cyklostezce podél bývalé železné opony.

Všechny živé přenosy bude možné sledovat na webových stránkách http://www.kdefondyEUpomahaji.cz/ nebo na Facebookovém profilu Kde fondy EU pomáhají a také na stejnojmenném YouTube kanálu – zde bude také možné si všechny přenosy pustit ze záznamu.

Zdroj: MMR