Naboural, ale pokračoval dál. Po druhé nehodě z místa utekl

Naboural, ale pokračoval dál. Po druhé nehodě z místa utekl. Neunikal dlouho, během několik minut muže policisté vypátrali. Poté se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,44 promile.

Policisté z chebského dopravního inspektorátu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky čtyřiačtyřicetiletému muži z Mariánských Lázní.

„Ten měl v neděli 22. května letošního roku řídit v odpoledních hodinách osobní automobil značky Škoda,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Poblíž obchodního domu v Mariánských Lázních krátce po 16. hodině zřejmě nezvládl řízení a přední levou částí vozidla narazil do obrubníku středového ostrůvku, který poškodil. I přesto se snažil pokračovat ve své jízdě, jenže měl znovu najet na středový ostrůvek,“ uvedl mluvčí s tím, že po chvíli měl nechat osobní automobil stát s vylomeným kolem na pozemní komunikaci a z místa dopravní nehody utéct.

Policisté z obvodního oddělení Mariánské Lázně ovšem čtyřiačtyřicetiletého muže po několika málo minutách vypátrali v blízkém okolí.

„Čtyřiačtyřicetiletému muži byla zakázána další jízda, byl mu zadržen řidičský průkaz a byl převezen k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ doplnil mluvčí.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky.