Tip na sobotu: Ve Františkových Lázních se opět zapojí do akce Ukliďme Česko

Tip na sobotu: Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Františkovy Lázně se k této akci připojují. Hlavním dnem letošních jarních úklidů je sobota 2. dubna. Akce však potrvá až do 5. dubna.

Ilustrační foto Pixabay

Osvětový ekologický projekt, který pořádá spolek Ukliďme Česko, existuje v České republice od roku 2014. Rostoucí tendence počtu účastníků projektu zbrzdila v loňském roce epidemiologická situace, přesto se během loňského roku uklidilo v Čechách kolem 300 tun odpadu pocházejícího z nelegálních skládek a odpadu ve městech a v přírodě.

Ilustrační foto Pixabay

„V Turistickém infocentru jsme pro „malé“ dobrovolníky připravili zábavný kvíz, který jim zpříjemní pobyt v přírodě a dozví se i tajemství lázeňské veverky,“ uvedla ředitelka františkolázeňského infocentra Lenka Šimáčková.

Pytle pro úklid si mohou zájemci vyzvednout zdarma v Turistickém infocentru Františkovy Lázně (Máchova 8). Úklid bude probíhat individuálně a zapojit se může úplně každý.

Hlavním dnem letošních jarních úklidů je sobota 2. dubna 2022. Účastníci projektu mohou vyrazit individuálně do města, parku a bezprostředního okolí sbírat odpadky a ulevit tak životnímu prostředí zejména od všudypřítomných odhozených roušek a respirátorů.

Ve Františkových Lázních jsou kontejnery umístěny u Turistického infocentra, Multifunkčního hřiště (skatepark) a u Minizoo na Americe, a to již  od 30. 3. (13.00 h) do 5. 4. 2022 (20.00 h).

Ve Františkových Lázních se spojilo Město Františkovy Lázně, lékárny Bonate, společnost AVE, MKS, Destinační a informační agentura z. ú