V Chodově plánují výstavbu  bytů

V Chodově se rozhodli bojovat proti vylidňování města. Po dvaceti letech chtějí zahájit bytovou výstavbu, která by měla být zcela v režii města. Za tři roky by se mohlo začít stavět. Letos chtějí přichystat plány.

„Domy by měly stát v lokalitě mezi ulicemi Nerudova a Luční, přibližně v místech dnes již odstraněného betonového torza plánovaného obchodního domu,“ uvedl mluvčí chodovské radnice Martin Polák. Jejich konečná podoba, počet a cena budou jasnější až po zpracování projektu.

„Letos bychom projekt připravili, v příštím roce nakreslili a přespříští rok bychom rádi začali stavět,“ nastínil postup starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že hlavním investorem by bylo město.

Nová výstavba v Chodově je jednou z reakcí na vylidňování města a je součástí právě dokončeného strategického plánu, jehož postupná realizace by měla Chodov zatraktivnit, udržet tak obyvatele a popřípadě přilákat nové.

„Dalším krokem v této oblasti je záměr prodat developerovi pozemky nad ulicí Poděbradova. Po vybudování infrastruktury a sítí by tam pak mělo stát zhruba 40 nových rodinných domů,“ doplnil Martin Polák.